koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Wilki Morskie czwartym zespołem w Polsce w kategorii młodzika
W zakończonym w niedzielę 18. czerwca turnieju finałowym Mistrzostw Polski młodzików ( u14m ) zespół Wilków Morskich Szczecin prowadzony przez Adama Sella i Andrzeja Kanigowskiego zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Po środowej wysokiej porażce w meczu otwarcia dla naszego zespołu z Ochotą Warszawa 36:66 ( 7:11; 7:11; 9:19; 13:25 ), w dwóch następnych meczach nasz zespół po bardzo zaciętych spotkaniach odnosi zwycięstwa.
Pierwsza wygrana w czwartek 15 czerwca nad ekipą MOSM Bytom 53:50 ( 19:15; 12:11; 11:14; 11:10 ), pozwoliła naszym zawodnikom zachować szanse o walkę do strefy medalowej, natomiast druga wygrana w piątek 16 czerwca nad zespołem WKK Wrocław 47:46 ( 8:14; 8:9; 17:17; 14:6 ), dała naszej ekipie upragniony awans do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski młodzików ( u14m ) w sezonie 2016/17.

W sobotę w walce o finał nasz zespół spotkał się z ekipą TKM Włocławek. Do połowy trwał wyrównany bój, chociaż w końcówce II kwarty przeciwnicy dzięki kilku szybkim akcjom osiągnęli trzynastopunktową przewagę. Po przerwie nasi zawodnicy wyraźnie osłabli, co przełożyło się na prawie 30 punktową przewagę włocławian. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem TKM-u 77:42 ( 16:14; 17:6; 26:11; 18:11 ) oraz ich awansem do ścisłego finału. Naszym chłopcom w niedzielne przedpołudnie pozostała walka o brązowe medale tegorocznych Mistrzostw Polski z ekipą MKKS Rybnik.

Niestety w tym spotkaniu powtórzył się scenariusz z półfinałów, w którym tylko w pierwszej kwarcie nasz zespół nawiązał wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Druga połowa to już dominacja rybniczan. Spotkanie „o brąz” ostatecznie kończy się wynikiem 71:49 ( 16:12; 26:9; 13:15; 16:13 ) dla MKKS Rybnik a nasi zawodnicy ostatecznie zajmują „najbardziej niewdzięczne w sporcie” 4 miejsce tegorocznych rozgrywkach Mistrzostw Polski młodzików ( u14m ).

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom zajęcia 4 miejsca. Dziękujemy również naszym kibicom za gorący doping i wsparcie naszego zespołu podczas wszystkich spotkań w turnieju finałowym.