piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Derby dla Pogoni. Pożegnanie Monzy i Chmielka
autor: ScashoneW ostatnim meczu w sezonie Pogoń Baltica Szczecin pokonała na własnym parkiecie Energe AZS Koszalin 31:24. Przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie Moniki Głowińskiej oraz Joanny Chmiel, które postanowiły zakończyć sportową karierę.

Pierwszą połowę rozpoczęły gospodynie i to one otworzyły wynik spotkania, a strzelczynią była chorwacka rozgrywająca Valentina Blazević. Chwilę później bramkę dla koszalińskiego zespołu trafiła Romana Roszak i mieliśmy remis (1:1). Od tego momentu mogliśmy oglądać emocjonujące i wyrównane spotkanie. Do 10 minuty widniał wynik remisowy 5:5 i o czas poprosiła trenerka AZS-u, Anita Unijat. Jednak rozmowa z zawodniczkami nic nie dała, ponieważ kolejne bramki rzucały Wicemistrzynie Polski, które trafiły do bramki rywalek aż siedmiokrotnie, a tablica wskazywała 12:5. Zespół z Grodu Gryfa kontrolował spotkanie od samego początku i to one zeszły do szatni z  przewagą sześciu bramek 17:11.
Drugą część spotkania rozpoczęły przyjezdne, ale ponownie wynik otworzyły szczecinianki, a bramkę trafiła Patrycja Noga. Chwilę później bramkę dla Koszalina zdobyła młoda skrzydłowa Klaudia Domaros. Koszalinianki próbowały odrobić straty do swoich rywalek, ale nie mogły znaleźć recepty na szczecińskie bramkarki. Przewaga Pogoni wciąż rosła, a po stronie koszalińskiej szalała była zawodniczka Pogoni, Romana Roszak, która trafiła w całym spotkaniu 10 bramek. Podopieczne trenera Adriana Struzika wciąż kontrolowały spotkanie co zaowocowało kolejnymi bramkami. Po stronie szczecińskiej szalała Patrycja Królikowska, trafiła 8 bramek rywalkom. Derbowe spotkanie się zwycięstwem Pogoni Baltica, która pokonała przed własną publicznością Energę AZS Koszalin 31:24 i ostatecznie zajęły na koniec sezonu piąte miejsce.