koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Przedsmak PLK?
W meczu 13. kolejki pierwszej ligi Spójnia Stargard po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość przeciwnika. Wicelider tabeli uległ na wyjeździe 81:91 czternastej Rosie i można by to uznać za sensację, gdyby nie fakt, że Radomianie na to spotkanie wzmocnili się dwoma graczami grającej w europejskich pucharach pierwszej drużyny. Maciej Bojanowski i Filip Zegzuła byli kluczowymi aktorami sobotniego (03.12) starcia i razem z Szymonem Szymańskim poprowadzili miejscowych do czwartego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach.
Chociaż Spójnia rozpoczęła pojedynek od minimalnego prowadzenia to już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to łatwa przeprawa. Wspomniany wcześniej Bojanowski był głównym zawodnikiem, który spędzał sen z powiek stargardzian. Goście, nie mogąc go zatrzymać uciekali się do fauli a ten był bardzo przekonujący z linii rzutów wolnych.
Walki z rywalem podjął się Pytyś a w drugiej kwarcie uaktywnił się Fraś, Pabian, Dymała i Janiak. Dzięki rzutowi tego ostatniego w ostatniej akcji pierwszej połowy goście przed zmianą stron przegrywali 'tylko' 43:46.

O ile o pierwszej połowie możemy powiedzieć, że była w miarę wyrównana to w drugiej lekką przewagę zyskali gospodarze. Nie była może ona wielka, ale pozwalała im kontrolować przebieg meczu.

Gdy trójkę trafił Hubert Pabian a później skutecznie zakończył akcję 2+1 wydawało się, że goście wrócili do gry. Różnica wynosiła tylko jedno posiadanie i można było mieć nadzieje, że w końcówce gospodarze znowu pokażą swoją wyższość. Jednak dzięki Szymańskiemu i Zegule gospodarze znowu zwiększyli przewagę i co gorsza na około 200 sekund przed końcową syreną, po stracie Pytysia z dystansu trafił Bojanowski. Prowadzenie do czternastu oczek po rzutach wolnych powiększył jeszcze Zegula i stało się jasne kto tego dnia wyjdzie zwycięski.

Rosa II Radom - Spójnia Stargard 91:81 (20:16, 26:27, 24:21, 21:17)

Rosa II: Bojanowski 20, Szymański 18 (5 zb., 5 as.), Zegzuła 17 (9 zb., 7 as.), Obarek 8, Sadło 8 (5 zb.), Sobuta 7, Gos 5 (5 zb.), Stanios 4, Parszewski 2, Szczypiński 2

Spójnia: Pytyś 17 (7 zb., 2 blk.), Pabian 15, Janiak 14 (4/5x3), Dymała 13 (7 zb.), Fraś 9, Raczyński 7, Lewandowski 6, Bodych 0, Śpica 0