koszykówka / PLK -
AZS w finale, ale derbów nie będzie...
autor: youtubeKoszykarze AZS Koszalin pokonali Twarde Pierniki (Polski Cukier) Toruń 67:55 i zagrają jutro (25.09) w finale turnieju o puchar prezydenta miasta Słupska. Przeciwnikiem Akademików będzie MKS Dąbrowa Górnicza, który spłatał wszystkim kibicom figla, wygrywając 77:75 sprawił, że nie będzie kolejnego rozdziału słupsko-koszalińskiej rywalizacji...

Dobra defensywa i agresywny nacisk na gracza z piłką - to cechowało Akademików w pierwszej kwarcie spotkania z Polskim Cukrem Toruń, który nie potrafił trafić do kosza przez 4 minuty. Niestety po chwili rolę w meczu się odwróciły i to podopieczni trenera Jacka Winnickiego podkręcili tempo w obronie. Na pochwałę zasługuje formacja podkoszowa koszalińskiej drużyny, która bardzo dobrze spisywała się w walce o zbiórki.
W drugiej kwarcie kilkoma efektownymi akcjami popisał się rozgrywający AZS - Remon Nelson, który z dużą łatwością mijał pierwszą linię obrony. Koszalinianie dominowali pod koszami, a dwóch wysokich torunian - Sulima oraz Sandul zanotowało po cztery przewinienia w pierwszej połowie. Biało - niebiescy dobrze egzekwowali akcje ofensywne - stąd też mozolnie wypracowana przewaga jedenastu„oczek”.
Akademicy nie zamierzali odpuszczać i niedługo po rozpoczęciu trzeciej kwarty wysłali swoim rywalom wyraźny sygnał, że to oni będą grali w niedzielnym finale. Dwie trójki trafił Piotr Stelmach i dobrą zmianę dał Przemek Wrona. Mimo że gracze Polskiego Cukru również nie mieli problemów ze skutecznością, to przewaga AZS wciąż oscylowała w granicach dziesięciu punktów.

Przewaga punktowa Akademików sprawiała, że ci mogli grać z większym komfortem i pewnością siebie. Gdy goście z Torunia nabierali wiatru w żagle, celnymi rzutami popisali się Wadowski i Wall. Na trzy minuty przed końcem spotkania, podopieczni trenera Piotra Ignatowicza prowadzili różnicą 14 punktów. Końcówka w wykonaniu Akademików nie obfitowała w celne rzuty, jednak o rozstrzygnięciu tego spotkania zdecydowała agresywna i przemyślana obrona biało - niebieskich.

AZS Koszalin - Twarde Pierniki Toruń 67:55 (17:20, 21:7, 18:18, 11:10)

AZS Koszalin: Manigault 8 (2 as., 4 zb.), Nelson 8 (4 as., 1 zb.), Stelmach 15 (2 zb.), Harris 15 (12 zb.), Wadowski 8 (1 as., 2 zb.), Nowakowski 2 (2 zb.), Wall 5 (1 as., 4 zb.), Wrona 6 (5 zb.), Pabianek 0, Zalewski 0 (1 as., 1 zb.)

Toruń: Gałan 0, Śnieg 8, Sulina 2, Michalski 0, Trotter 7, Wiśniewski 8, Skifić 13, Sandul 5, Diduszko 10, Perka 2
źródło: azs.koszalin.pl / własne