siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Po 6. kolejce MLPS Mężczyzn
autor: floraW ubiegłym tygodniu w ramach 6. kolejki Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn doszło do spotkań:

Nadleśnictwo Gościno - Wiking Rymań 0:3 (11:25, 24:26, 19:25) - pierwszy set tego meczu, to zdecydowana przewaga drużyny Wikinga, który w tym secie był nie do zatrzymania w ataku, a zwłaszcza ze środka. W drugim secie gra się wyrównała. Leśnicy dotrzymywali poziomem gry gościom, ale niestety jednak przy stanie 24:24, to drużyna z Rymania skończyła dwie decydujące piłki i wygrała tego seta. Przebieg trzeciego seta był podobny do pierwszego. Zdecydowana przewaga drużyny Wikinga, która ostatecznie wygrała całe spotkanie w 3 setach. MVP spotkania został jednak wybrany zawodnik drużyny z Nadleśnictwa Marcin Czepłowski.
OPP S.O.S Kołobrzeg - Grot Dygowo 1:3 (17:25, 25:21, 19:25, 24:26) - początek spotkania lepiej zaczęli goście, którzy osiągnęli kilka punktów przewagi i kontrolowali pierwszego seta. Grot wygrał go ostatecznie do 17-stu. Jednak w drugiej odsłonie młody zespół z Kołobrzegu poprawił zagrywkę i grę w ataku co zaowocowało zwycięstwem w drugiej partii do 21. Trzeci set to bardzo dobra gra w ataku drużyny z Dygowa, która wykorzystała w tej części spotkania swoje szanse w kontrataku. Bardzo dobrze w tym elemencie grał Piotr Zoruk, i m. in. dzięki niemu Grot prowadził 2:1 w setach. Czwarty set to zdecydowana przewaga na początku drużyny z Kołobrzegu, która nie utrzymała niestety jej do końca tej odsłony i pozwoliła drużynie z Dygowa odrobić straty i zdobyć decydujący o zwycięstwie punkt. MVP spotkania został wybrany Piotr Zoruk - Grot Dygowo.

Fanza Kołobrzeg - Orzeł Gryfice 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:20) - dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Losy zwycięstwa ważyły się w końcówkach. Pierwszego wygrał zespół Fanzy, jednak Orzeł zrewanżował się w drugim. Od trzeciego seta drużyna z Fanzy zaczęła przeważać na boisku grając dobrze w ataku i ograniczając swoje błędy. Wygrała ostatecznie dwa kolejne sety i zdobyła cenne 3 punkty. Duża zasługa w tym MVP spotkania którym został Piotr Rój z drużyny Fanzy Kołobrzeg.

Elita Białogard - Pawlaki Gościno 0:3 (17:25, 10:25, 15:25) - mecz w zasadzie bez historii, jak często rzekło się mawiać po takich spotkaniach. Wicelider z Gościna zdominował gospodarzy od początku. Grając lepiej w każdym elemencie i pewnie wygrywając w 3 setach. MVP spotkania został wybrany Oskar Pintera - Pawlaki Gościno