siatkówka / II liga mężczyzn
siatkówka / II liga mężczyzn -
Derby na miarę oczekiwań
autor: Nikola SandrzykWszyscy kibice, którzy w sobotnie popołudnie wybrali się na mecz pomiędzy OPP Kołobrzeg, a Espadonem II Szczecin z pewnością nie zawiedli się. Efektowne wymiany, zwroty akcji, dużo emocji i rozstrzygnięcie dopiero w tie-breaku tak w skrócie można opisać drugoligowe derby zachodniopomorskiego.
Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Po udanych akcjach Konrada PaśnikaJarosława Pankiewicza objęli prowadzenie 6:4, a później 10:6. Espadon co prawda w pewnym momencie zniwelował stratę do jednego punktu(17:16), ale ostatecznie górą w premierowej odsłonie byli podopieczni Waldemara Pankiewicza.
Początek drugiej partii rozpoczął się od gry punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta Espadon wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie(20:15). Największa w tym zasługa Łukasz Pietrzaka i Patryka Orłowskiego. Zawodnicy Zdzisława Gogola utrzymali tę bezpieczną przewagę do samego końca wyrównując stan rywalizacji na 1:1.

Początek trzeciej partii należał do będących na fali przyjezdnych, którzy od razu narzucili swój styl gry. Mocno we znaki gospodarzom dawał się Michał BukowskiJakub Kopiński na środku siatki, a wtórował im na prawym skrzydle Pietrzak. Było już 18:11 dla Espadonu, gdy za linią dziewiątego metra pojawił się Konrad Paśnik, który świetnymi zagrywkami poderwał swój zespół do walki. Po chwili kołobrzeżanie zdołali nie tylko odrobić stratę, ale również wyjść na prowadzenie i wygrać partię 25:23.

W czwartym secie role odwróciły się. OPP przez dłuższą część seta prowadziło, ale Espadon nie dał za wygraną i konsekwentną grą odrobił starty. W końcówce to szczecinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i to oni zwyciężyli tym razem do 23.

W tie-breaku kluczowy okazał się moment, gdy przy stanie 8:8 na zagrywce pojawił się Patryk Orłowski i wyprowadził Espadon na pięciopunktową przewagę(13:8). Szczecinianie już nie popełnili podobnego błędu jak w trzeciej partii i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa w całym spotkaniu.

OPP Kołobrzeg - Espadon II Szczecin 2:3(25:22; 20:25; 25:23; 23:25; 12:15)

OPP‬: Cichosz, Paśnik(C),Wierzbicki, Pankiewicz, Pyta, Sochacki, Szlaski(L) oraz Wyszyński, Oleszuk, Dziedzina, Majzner, Januszewski(L)
Espadon II: Orłowski, Kowalonek, Zapaśnik, Pietrzak, Bukowski, Kopiński, Matera(L) oraz Cieśluk, Zgliński, Dubicze, Rogowski,
źródło: OPP fb/własne