koszykówka / PLK -
Stracili kolejny punkt...
W sobotnim (28.11) meczu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom bezlitośnie wykorzystując błędy przeciwnika ograła 75:65 King Wilki Morskie. Szczecinianie tym samym doznali już szóstej porażki w dziewiątym meczu bieżącego sezonu.

Po środowej (25.11) porażce z Awilem bardzo szybko szansę na rehabilitację dostały King Wilki Morskie Szczecin. Z nadziejami na zwycięstwo oraz z Korie Luciousem w składzie przystępowali do spotkania gracze Wilków. Problem jednak w tym, że podobny cel miała Rosa, której zawodnicy byli podrażnieni ostatnią porażką z AZS-em Koszalin.
Obydwie drużyny chciały zrealizować swój, ale w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie bardzo wychodziło, w efekcie czego zarówno po pierwszej jak i drugiej kwarcie na świetlnej tablicy był remis. Gospodarze mięli przede wszystkim problem z celnością. Goście w tym aspekcie nie prezentowali się o wiele lepiej, jednak w ich przypadku często za darmo oddawali oni piłkę przeciwnikom a później uciekali się do przewinień.

Po zmianie stron zgromadzeni w Radomskiej hali kibice nadal nie obserwowali dobrego widowiska. Jednak miejscowi nie smucili się za bardzo bowiem Rosa powoli zaczęła dochodzić do głosu. Gospodarze wyszli nawet na dziesięciopunktowe prowadzenie, ale dzięki szybkim odpowiedziom Michała Nowakowskiego i Pawła Kikowskiego przed ostatnią kwartą Rosa miała tylko pięć oczek przewagi.

W czwartej kwarcie ważyły się losy spotkania a żadna z drużyn przez długi czas nie potrafiła zdobywać punktów. Szczecinianie znowu tracili sporo piłek i często faulowali. Po prawie pięciu minutach w końcu zawodnicy przypomnieli sobie jak należy trafiać. Goście próbowali niwelować straty rzutami zza linii 6,75m. Celnie trafiali Kikowski, Gaines i Lucious jednak gospodarze nie dali się dogonić. W końcówce bardzo pewnie wykonywali rzuty wolne i ostatecznie wygrali 75:65.

Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12)

Rosa: Harris 19, Sokołowski 15 (5 zb.), Zajcew 14 (11 zb.), Thomas 10, Szymkiewicz 9, Hajrić 6, Witka 2, Adams 0, Jeszke 0

King Wilki Morskie: Leończyk 14 (12 zb., 8 str.), Kikowski 14 (5 str., 3x3), Lucious 13 (3x3), Gaines 9 (11 zb. 4 str.), Aiken 8, Marcin Nowakowski 3, Michał Nowakowski 3, Majewski 1, Garbacz 0, Nikolić 0