piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki -
Pogoń Baltica w 4. rundzie Challenge Cup
autor: Łukasz PopielarzPlanowym sukcesem zakończyło się drugie spotkanie pomiędzy fińskim HIFK Helsinki a SPR-em Pogonią Baltica Szczecin. Warte odnotowania jest, pomimo wysokiego wyniku, to,że w meczu tym swoją szansę dostała Patrycja Noga (na zdj. obok), która jest zmienniczką dla Moniki Stachowskiej. Młoda obrotowa zapisała na swoim koncie aż 8 bramek. Więcej odpoczynku od trenera Adriana Struzika otrzymała również Małgorzata Stasiak.
O tym spotkaniu można by było wiele napisać, gdyby nie fakt, że należało do wyjątkowo jednostronnych. Może jedynie na początku miejscowe zachowały bliski kontakt ze szczeciniankami, ale im dłużej trwał mecz, tym wynik zmieniał się dla nich in minus. Granatowo-bordowe były przy tym świadome, jaką drużynę podejmują, toteż w ich poczynaniach próżno było szukać jakiegoś zdenerwowania czy nadmiernego chaosu. Ten zaś panował w HIFK. Trenerka Brigitta Lindholm w 13. minucie poprosiła o swój pierwszy czas. Trudno było przypuszczać, by odniósł on jakiś pozytywny efekt. Na dowód tego można stwierdzić, że od 25 minuty helsinianki nie rzuciły do przerwy już żadnej bramki a wynik brzmiał 9:19.

Po zmianie stron Pogoń kontynuowała to, co rozpoczęła jeszcze w Szczecinie. Często wykorzystywana była obrotowa Patrycja Noga, która zastąpiła w tym meczu Monikę Stachowską. Ta druga grała, ale zdecydowanie krócej. Przez pierwsze piętnaście minut drugiej części gry HIFK na bramkę Adrianny Płaczek rzucał kilkakrotnie, ale tylko trzy strzały znalazły się w siatce. Jako takie wrażenie sprawiała jedynie gra Lindy Cainberg, która w meczu tym dorobiła się 6 goli. Mecz bez większej historii zakończył się pogromem gospodyń 17:34. Pogoń Baltica bez problemów znalazła się w 4. rundzie Challenge Cup.

HIFK Helsinki - SPR Pogoń Baltica Szczecin 17:34 (9:19)

HIFK: Nyman, Westerlund - Borgarsdottir 1, Byman, Kulju 3, Salenius 2, Berg 1, Jaaskelainen 1, Forsman 1, Ax, Cainberg 6, Bruun, Wilen, Vayrynen 2.