koszykówka / PLK -
Nie ma mocnych na AZS
autor: AdaskoTrzecią kolejną wygraną zanotowali koszykarze AZS Koszalin. Tym razem podopieczni Igora Milicia szczególnie w trzeciej kwarcie zdemolowali brązowego medalistę Polskiej Ligi Koszykówki sezonu 2013/2014 , tj. Trefl Sopot i dzięki wygranej 88:60 przynajmniej do wieczora (19.10) są liderem.
- Myślę, że zagraliśmy dziś całkiem dobrze przez całe spotkanie. Popełniliśmy mniej błędów niż poprzednio. Trener wykonał świetną pracę przygotowując nas do meczu. Myślę, że zrobiliśmy wszystko to nad czym pracowaliśmy przed pojedynkiem przez cały tydzień. Wiedzieliśmy na kim się skoncentrować i jak niwelować ich mocne strony. W drugiej połowie lepiej trafialiśmy i to był również klucz do zwycięstwa - powiedział po meczu bohater spotkania Dante Swanson.
Amerykanin w tym spotkaniu co prawda nie był najskuteczniejszym graczem (12 pkt., 5 asyst przy 17 pkt i 10 zbiórkach Szymona Szewczyka) gospodarzy, ale imponował w ofensywie i defensywie. Z jego wejściami pod kosz nie mogli poradzić sobie rywale a praca w obronie zaowocowała sześcioma przechwytami, z czego aż pięć miało miejsce w trzeciej kwarcie, w której Akademicy zanotowali serię 20 do 6.

Choć już do przerwy miejscowi prowadzili 36:29, jednak dopiero po przerwie Koszalinianie wypunktowali rywala wykorzystując wszelkie jego słabości. W całym meczu zdecydowanie wygrali walkę na tablicach co m. in. przełożyło się na 16 pkt. drugiej szansy. Co ważne każdy z graczy Akademików prezentował niezłą skuteczność w ofensywie, niezależnie czy było to w strefie podkoszowej, czy też z bliskiego bądź dalekiego dystansu.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 88:60 (20:10, 16:19, 30:18, 22:13)

AZS Koszalin: Szewczyk 17 (10 zb.), Woods 14 (6 zb.), Swanson 12 (5 as., 6 przechwytów), Stelmach 12, Austin 12, Sherman 9 (5 zb., 6 straty), Vrbanc 8, Mielczarek 4, Rybicki 0, Pacocha 0, Kadej 0, Dąbrowski 0

Trefl: Kemp 14, Michalak 12 (5 zb.), Leończyk 11 (5 zb., 4 straty), Bendzius 10 (5 zb.), Dutkiewicz 6, Vasiliauskas 5 (5 zb, 4 straty), Painter 2, Kulka 0, Włodarczyk 0, Sikora 0
źródło: własne / Wideo AZS Koszalin