piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Remis na inaugurację
autor: victoria sp.2 sianówMeczem z Polonią Środa Wlkp. piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 zainaugurowały rozgrywki II ligi kobiet w piłce nożnej sezonu 2014/2015. Rozpoczęły od remisu 2:2. Nie jest to zły wynik, zwłaszcza, że grały na wyjeździe i dwa poprzednie spotkania z piłkarkami Polonii przegrały. Jednak w opinii trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Krystiana Murala jest to dla zespołu z Sianowa bardzo krzywdzący wynik. Sianowianki powinny ten mecz wygrać i to wysoko. Jeszcze 17 minut przed końcem meczu piłkarki Victorii S.P. 2 prowadziły 2:0. Zamiast podwyższyć wynik, straciły dwie bramki.
Początek meczu zapowiadał ciężką przeprawę dla polonistek. Już w 12 minucie powinno być 1:0. Po pięknym podaniu Doroty Kornackiej, Joanna Świąder trafia z bliska w słupek a następnie jej dobitka trafia w poprzeczkę. Piłkę przejmuje Malwina Grzelak i marnuje wspaniałą okazję. Po tych wyśmienitych sytuacjach do głosu doszły piłkarki ze Środy, które oddały kilka groźnych strzałów, ale na straży była dobrze dysponowana Małgorzata Chwastek. W 37 minucie sianowianki objęły prowadzenie 1:0, po strzale w długi róg Malwiny Grzelak. Jeszcze przed przerwą sianowianki trzykrotnie mogły podwyższyć wynik, ale nie grzeszyły skutecznością. Najlepszą sytuację w 45 minucie zmarnowała Klaudia Saganowska, która będąc sam na sam z bramkarką Środy trafiła z kilku metrów w bramkarkę.

W 55 minucie sianowianki podwyższyły na 2:0. Po ładnej akcji i podaniu Malwiny Grzelak cudownym strzałem w lewe okienko z 17 metrów (lewą nogą) popisała się Dorota Kornacka, która po kilku latach nieobecności powróciła do sianowskiego zespołu. W 58 i 62 minucie dobre okazje marnuje Malwina Grzelak. Trwał napór sianowianek, które chciały strzelić trzecią bramkę. Jednak niespodziewanie w 73 minucie przez szyki obronne Victorii S.P. 2 przedziera się najlepsza snajperka polonistek Julia MIkołajczak i strzela gola na 1:2. Trzy minuty później, bo w 76 minucie w niegroźnej sytuacji w narożniku pola karnego Weronika Malinowska niechcący trafia w nogę Julii Mikołajczak i sędzia spotkania dyktuje karnego dla Środy a szczęśliwym strzelcem jest Roksana Wojtecka. Sianowianki rozzłoszczone tymi bramkami próbują wygrać to spotkanie. W 77 minucie Karolina Struszczyk z 30 m z rzutu wolnego trafia w spojenie bramki. W 79 i 80 minucie Malwina Grzelak nie wykorzystuje doskonałych sytuacji. I jeszcze w 90 minucie piękną obroną popisuje się po strzale Malwiny Grzelak bramkarka Polonii. Spotkanie kończy się remisem, który był bardzo szczęśliwy dla drużyny ze Środy Wlkp.

W zespole sianowskim wystąpiły: Małgorzata Chwastek, Wiktoria Cieplak, Karolina Struszczyk, Agnieszka Pencherkiewicz, Weronika Malinowska, Joanna Świąder, Izabela Pawłowska, Dorota Kornacka, Paulina Trzeciak (65 Wiktoria Tomaszewska (90 Nikola Wodarczyk), Klaudia Saganowska i Malwina Grzelak.

Następne spotkanie sianowianki rozegrają 6 września o godz. 13.00 z GOSRiT w Luzino.
źródło: Victoria Sp.2 Sianów